Efektowna klipa próbnej dziesięciozłotówki z Sobieskim.
Z czterech klip II RP, według nas to właśnie klipa z Sobieskim jest najrzadziej spotykana i najtrudniejsza do pozyskania w menniczym stanie. Jednocześnie ten egzemplarz uważamy za najładniejszy, z tych które pojawiły się w ostatnich latach na rynku. Jest on na bezapelacyjną, dobrą ocenę w gradingu.
Menniczy stan zachowania. Nieobiegowy relief, patyna. Prezencja piękna, naturalna.
Wybita w 250. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej.
Na awersie na ramieniu króla wypukły napis PRÓBA.
Nakład 100 sztuk.
W komplecie karteczka z dawnego zbioru.
Bardzo rzadka.