Tajemniczy ikonograficznie brakteat, w którym W. Garbaczewski, ze
względu na oryginalną kompozycję, widzi aluzję do Najświętszej Marii
Panny (?).
Przedstawienie: dwie lilie ujęte w arkady zwieńczone wieżą, na dole listwa z hebrajskim napisem BRACHA (błogosławieństwo).
Datowanie: 1202-1227 (?)
Srebro, średnica 15 mm, waga 0,13 g