Rzadki, religijny medal autorstwa jednego z najznamienitszych medalierów działających na ziemiach polskich - Sebastiana Dadlera, który wykonywał prace nie tylko dla dworu polskiego czy gdańskich mieszczan, ale i szeroko, dla dworów europejskich.
Egzemplarz o gabinetowej prezencji, w znakomitej patynie, bez uszkodzeń i z zachowanym w dużej mierze lustrem menniczym.
Sygnowany pod chmurą i na dole krzyża literami SD.
Srebro, średnica 36,5 mm, waga 14,1 g.