Zestaw całościowy po uczestniku Powstań Śląskich.
Do okresu Powstań odnoszą się odznacznia takie jak "Gwiazda Górnośląska" (jedno z najbardziej szanowanych odznaczeń śląskich) i "Śląski Krzyż Powstańczy". Jest również oprawny w ramkę Dyplom dla uczestnika III-go Powstania Śląskiego, w 50-tą jego rocznicę.
Mundur do którego są przyszyte odznaczenia jest z okresu PRL. Oprócz w/w jest doszyty jeszcze "Medal Niepodległości" z okresu IIRP.
Odznaczenia przyszyte niestarannie. Gwiazda Górnośląska z uszkodzonym oryginalnym mocowaniem - mocowanie przerobione na drut (pokazane na dodatkowym zdjęciu).
Poza w/w luzem, w pudełku medale i order z okresu PRL, legitymacje i zdjęcia, a także dwa inne elementy garderoby (spodnie mundurowe i brązowa bluza).
Stan zachowania munduru i bluzy dość słaby, pogniecione i pogryzione przez mole.
Całość pokazana na zdjęciach.