Ciekawy sygnet wykonany w srebrze z inicjałami MŻ i gmerkiem - toporem i gwiazdą.
Przedmiot wykonany najpewniej w XVI lub XVII wieku.
Wymiary wewnętrzne: 23 x 18 mm.
Wymiary czoła: 17 x 14 mm.
Mocno uszkodzony, pęknięty w dwóch miejscach, w jednym zlutowany (?).