Egzemplarz pochodzący z naszej Aukcji 15, oddany przez ówczesnego nabywcę do profesjonalnego zakładu konserwatorskiego, gdzie poddano go odkwaszeniu (konieczne dla kruchego papieru końca XIX wieku) oraz oprawiono w półskórek w połączeniu z klasycznym papierem marmurkowym. Zachowano wszelkie atuty tegoż egzemplarze, tj. przede wszystkim indywidualne wcierki uzupełniające treść, jak i indywidualne dopiski w tekście.
- Wydanie 1885, Piotrków.
- Format 19,5 x 28,5 cm.
- 244 strony tekstowe + tablice.
Współczesna oprawa półskórkowa, a w zastosowaniu danych technik i materiałów.
Atrakcyjny egzemplarz, bogatszy merytorycznie w odniesieniu do standardowych i po przeprowadzonych niezbędnych zabiegach konserwatorsko-renowacyjnych.