बेहतर खोज बेहतर खोज

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
लाइव नीलामी के दौरान सूचनाएं
notifications_off चेतावनी: नहीं
textsms SMS: कोई नहीं
add आपका नोट
लॉट विवरण
ग्रेड: VF+/XF
संदर्भ: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

नीलामी
AUKCJA ZIMOWA '23
दिनांक
04 फरवरी, 10:00 CET/Warsaw
शुरुआती कीमत
3 286 EUR
ग्रेड
VF+/XF
लाइव बिडिंग
lock नीलामी अभी भी निर्माणाधीन है - पंजीकरण अभी तक उपलब्ध नहीं है
नीलामी घर को संदेश भेजें

क्या इस लॉट के बारे में या बोली लगाने के बारे में आपके कोई प्रश्न हैं?

विचारों: 164 | पसंदीदा: 3
नीलामी

AUKCJA ZIMOWA '23
दिनांक
शनिवार, 04 फरवरी, 10:00 CET/Warsaw
बहुत बोली

सभी लॉट बोली लगाने के लिए सूचीबद्ध हैं

खरीदार का प्रीमियम
बोली वृद्धि
  400 000
  800 000

नियम और शर्तें
नीलामी के बारे में

विक्रेता के बारे में
संपर्क करें
GNDM sp. z o.o.
खुलने का समय
सोमवार
मंगलवार
बुधवार
बृहस्पतिवार
शुक्रवार
शनिवार
बंद किया हुआ
रविवार
बंद किया हुआ