Oto moneta łącząca trzy najbardziej pożądane przez kolekcjonerów cechy: urodę, rzadkość i proweniencję.
Piękny, menniczy szóstak z kolekcji Potockich - z ich puncą własnościową, Pilawą, za głową króla.
Moneta ze ślicznym lustrem. Awers lekko przetarty, z lustrem przytłumionym na otwartych przestrzeniach. Rewers świetny. Przede wszystkim zwraca jednak uwagę fakt wybicia na efektownym, szerokim krążku.
Szóstak będący rzadkim typem, bitym tylko w tym jednym roczniku - z oznaczeniem nominału literami ("Sz") zamiast cyfry rzymskiej.
Odmiana z małym popiersiem króla, bez owalnego przekroju ramienia.