Rzadki i brakujący w wielu kolekcjach typ denara wrocławskiego.
Odmiana z imieniem księcia zapisanym zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Emisja Bolesława Krzywoustego jako księcia śląskiego, datowana na lata 1097-1107.
Bicie charakterystyczne dla krzyżówek - mały, gruby krążek z podniesionym obrzeżem.Bardzo ładny stan zachowania i czytelność bicia.