Atrakcyjny grosz. Równomierna patyna, zdrowa powierzchnia. Na awersie lekko zarysowana cyfra 55 na prawo od korony.
Moneta z kolekcji Henryka Karolkiewicza (bez karteczki aukcyjnej w komplecie).
Odmiana z literami M.W. (Mennica Warszawska) u dołu rewersu.
Wariant z literami dużymi.