Bardzo rzadki medal z czasów Stanisława Leszczyńskiego.
Obiegowy stan zachowania. Ślad po zawieszce.
Medal autorstwa C. Wermutha (sygnowany na awersie i rewersie), przedstawiający królów Polski i Szwecji (Karola XII), wybity najprawdopodobniej w związku z negocjacjami traktatu ze Szwecją. Jak wspomina Edward Hr. Raczyński: "Pierwszem staraniem nowego monarchy było zawarcie traktatu ze Szwecyą i wznowienie stosunków przyjaźni, jakie traktat oliwski był zastrzegł między obu krajami.".
Pozycja sporadycznie występująca w handlu. Jeden z nielicznych egzemplarzy jakie znał Raczyński znajdował się w zbiorze królewskim w Dreźnie.
Srebro, średnica 32 mm, waga 21,19 g.