Drugi z rzadko spotykanych w handlu denarów wschowskich z literami po bokach tarczy.
Emisja datowana przez Borysa Paszkiewicza na panowanie Władysława III Wareńczyka lub Kazimierza IV Jagiellończyka.
Różniąca się od poprzedniego denara zarówno krojem orła, tarczy, jak i jedną z liter - zamiast P mamy literę F z dodatkową dolną belką.
Bardzo ładny stan zachowania.
Srebro, średnica 12 mm, waga 0,27 g.