Ładne, ponadprzeciętne egzemplarze, z wysoko podniesionymi obrzeżami.
Trzy ciekawe polskie naśladownictwa krzyżówek typu CNP VI, możliwe że wybijane w kaliskiej mennicy.
Dwa z nich reprezentują odmiany CNP 858, natomiast jedna CNP 855 jest dość dużą rzadkością kolekcjonerską.
Datowane na około 1090 r.
Zaczynając od lewej strony:
Awers: krzyż prosty z ●●●● w kątach ramion krzyża, w otoku: I▲▲(…)▲▲(…)X▲▲.
Rewers: krzyż kawalerski z ∩ w jednym z kątów ramion krzyża, w otoku: (…) R▲▲.
Awers: krzyż prosty z ●●●● w kątach ramion krzyża, w otoku widoczna szczątkowo legenda otokowa.
Rewers: krzyż kawalerski z ∩ w jednym z kątów ramion krzyża, oraz charakterystyczne uszkodzenie stempla, otok niewidoczny
Awers: krzyż prosty z ●●●● w kątach ramion krzyża, legenda otokowa nieczytelna.
Rewers: krzyż kawalerski z ∩ i + w dwóch naprzeciwległych kątach krzyża, otok niewidoczny.
Srebro, średnica 12-13 mm, waga 0.77, 0.77 i 0.76 g