Speciális keresés Speciális keresés

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Értesítések élő árverés közben
notifications_off Riasztás: Nem
textsms SMS: Nincs
add Feljegyzésed
Tétel leírása
Állapot: VF+/XF
Irodalom: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Árverés
AUKCJA ZIMOWA '23
Dátum
04 Február, 10:00 CET/Warsaw
Kikiáltási ár
3 286 EUR
Állapot
VF+/XF
Élő árverés megkezdése
lock Az árverés létrehozás alatt áll - A regisztráció még nem elérhető
Üzenet küldése az árverés szervezőjének

Kérdésed van ezzel a tétellel vagy az árverésen való részvétellel kapcsolatban?

Megtekintés: 191 | Kedvencek: 4
Árverés

AUKCJA ZIMOWA '23
Dátum
Szombat, 04 Február, 10:00 CET/Warsaw
Az árverés menete

Minden tétel árverésre kerül

Árverési díj
Felüllicitálások
  400 000
  800 000

Szabályzat
Az árverésről

Az eladóról
Kapcsolat
GNDM sp. z o.o.
Nyitvatartási idő
Hétfő
Kedden
Szerda
Csütörtök
Péntek
Szombat
Zárva
Vasárnap
Zárva