Na obrzeżu charakterystyczna punca ze zbioru najprawdopodobniej Edwarda Doeplera sprzed 1838 roku (dzierżawcy loterii klasycznej w Warszawie).
Wyraźne zbicia reliefu, zarówno reliefu portretu króla, jak i liter na rewersie.
Lekko poprawiane tło awersu. Pozostałe fragmenty tła z zachowaną wyraźną świeżością.
Stara patyna.
Sygnowany I.P.H. F. (Holzhaeusser).
Srebro, średnica 45.2 mm, waga 41.29 g.