Piękny, efektowny medal, lekko nienaturalny wybłyszczony relief portretu na awersie, poza tym bez uwag. Znakomita patyna.
Na awersie sygnatura F. STAUDIGEL FEC.
Na rewersie: G. LOOS DIR. / A.FISCHER INV. / C.SCHITZSPAHN. F.
Srebro, średnica 41,0 mm, waga 28,23 g.