Bardzo rzadka technologiczna próba. Wybita w srebrze, w nieznanym nakładzie.
W katalogu Janusza Parchimowicza opisywana z jednym notowaniem (PDA 10) z 2007 roku.
Piękny, menniczy stan zachowania.
Wg. kwerendy dotychczasowego właściciela jeden z 4 znanych egzemplarzy, przy czym jeden z nich to egzemplarz z aukcji WCN wybity uszkodzonym stemplem. Możliwe, że przyczyną tak niskiego nakładu jest zniszczenie stempla (pokazane tutaj) i niewykonanie drugiego.