Rok 4 - 272/3r. p.n.e.
Awers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku liniowym. Legenda w otoku: A K Λ ΔOM AVPHΛIANOC CEB
Rewers: Orzeł stojący w lewo, pomiędzy dwoma sztandarami z wieńcem w dziobie, patrzący za siebie. Ponad nim LΔ
Obiegowy stan zachowania.
Patyna, nalot.
Brąz, średnica 19.8 mm, waga 8.73 g