Rok 2 - 286/7r. n.e.
Awers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku liniowym. Legenda w otoku: A K M OVA MAΞIMIANOC ΣEB
Rewers: Elpis stojąca w lewo, trzymająca kwiat w dłoni i unosząca rąbek sukni. W prawym polu gwiazda. Data L - B
Obiegowy stan zachowania.
Patyna, nalot.
Brąz, średnica 19.5 mm, waga 5.75 g