Wymiary:
- długość całkowita 96.5 cm
- długość głowni 83 cm
- szerokość głowni u nasady 4 cm
- krzywizna głowni 3 cm
Strudziny obustronne przygrzbietowe oraz obustronne zbrocze.
Sztych przygrzbietowy. Na obu stronach głowni pozostałości zdobienia – grawerunku.
Oprawa rękojeści mosiężna.
Brak pochwy.
Austriackie szable husarskie z połowy XVIII w. wywarły duży wpływ na na rozwój broni białej w Europie,
co skutkowało m.in. wprowadzeniem angielskiej szabli lekkiej kawalerii wz. 1796 oraz pruskiego Bluchera.