Wymiary:
- długość całkowita 69 cm
- długość głowni 56 cm
- szerokość głowni u nasady 4 cm
- grubość głowni u nasady 0.8 cm
- krzywizna głowni 2.5 cm
Sztych przygrzbietowy
Półszabla prawdopodobnie XVIII w. lub XIX w. Państwo i formacja nieznane.
Rękojeść drewniana, karbowana, pokryta skórą bez oplotu. Osłona rękojeści żelazna z oddzielnymi częściami: osłona, głowica z warkoczem i pierścieniem.
Głownia z dwoma gładkimi płazami bez napisów, z jedną puncą producenta na wewnętrznym płazie.
Brak pochwy