Pierwszy, tak kompletny katalog polskich pieniędzy papierowych.
Ujmuje nie tylko ogólnokrajowe emisje rządowe, ale i emisje lokalne.
Obecnie szczególnie użyteczny ze względu na pozycje lokalne, XIX-wieczne które ujmuje (takie jak sprzedawane właśnie w ramach kolekcji Red Ox)
Wydany w roku 1967. Mimo dużego nakładu 2145 egzemplarzy jest katalogiem rzadkim na rynku, gdyż jego dystrybucja została ograniczona przez cenzurę, ponieważ obejmował polskie emisje z ziem przynależnych wówczas do ZSRR.
Proweniencja: Exlibris numizmatyczny Juliusza Mękickiego.
Format: 11,1 x 16,2 xm.
Stron: 340 tekstu oraz 81 tablic z ilustracjami pieniędzy papierowych.
Oprawa: miękka kartonowa.
Dobry stan zachowania.