Pozycja w języku rosyjskim.
Wydanie: Moskwa 1956.
Proweniencja: pieczęć własnościowa Księgozbioru Lesława Morawieckiego.
Format: 15 x 22 cm.
Stron: 220 tekstu oraz 9 tablic z ilustracjami monet.
Oprawa: twarda.
Stan zachowania: zabrudzenia, przetarcia okładki, poza tym dobry, bez uszkodzeń.