Pięknie zachowany egzemplarz, pochodzący z biblioteki Konrada Berezowskiego, autora "Cennika monet polskich...1934".
Oprawa półskórkowa z epoki, połączenie skóry z impregnowanym płótnem. Grzbiet ze zwięzami i tłoczeniami ze złoceniem. Tłoczony tytuł, niewielkie ozdobniki i na dole jako superekslibris Karola Berezowskiego jego inicjały. Powyżej inicjałów pozostałości szyldziku z numerem, zapewne z jego biblioteki. Złocenia częściowo starte, ale w pełni czytelne. Zarówno grzbiet, jak i cała oprawa naturalnymi, użytkowymi przetarciami, ale bez uszkodzeń i nie wymagająca napraw. Oprawa wysokiej jakości, bardzo dobrze technicznie wykonana. W pełni użytkowa, "kłapiące" okładki i dobrze otwierający się blok. Format zewnętrzny 262 x 205 mm.
Blok tekstowy w zachowany w stanie bardzo dobry, jedynie na pojedynczych stronach do zauważenia niewielkie przybrudzenia użytkowe. Szycie zachowane bardzo dobrze, zwarte i jedynie miedzy nielicznymi składkami zauważalne jego niewielkie poluźnienia na grzbiecie, uwidaczniające się jedynie przy pełnym otwarciu i nie wymagające napraw. Zachowany w pięknym, dużym formacie 254 x 191 mm.
Format tablic oryginalnie mniejszy niż bloku, ok. 245 x 160 mm. Oprawne w osobnych wkładkach na końcu. W części odbijane na kwaśnym papierze, więc z niewielkimi ukruszeniami po krawędziach, ale bez wyraźnych uszkodzeń.
Wyklejki papierowe, na stronie odwrotnej pierwszej stemplem efektowny Ex Libris Konrada Berezowskiego.
Piękny egzemplarz zachowany w swym w pełni naturalnym, XIX-wiecznym stanie. Świetny stan wnętrza i dobrej jakości oprawa z epoki, bez uszkodzeń, a jedynie z naturalnymi śladami użytkowania, które nadają jej dodatkowego uroku i ducha czasu. Proweniencja z biblioteki znakomitego numizmatyka i autora pierwszego cennika monet polskich od epoki stanisławowskiej po II RP.