Ricerca avanzata Ricerca avanzata

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Notifiche durante l'asta dal vivo
notifications_off Avviso: No
textsms SMS: Nessuno
add Le tue note
Descrizione del lotto
Condizioni: VF+/XF
Letteratura: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Asta
AUKCJA ZIMOWA '23
04 Febbraio, 10:00 CET/Warsaw
Prezzo base
3 286 EUR
Condizioni
VF+/XF
Inizio dell'asta dal vivo
lock Asta ancora in costruzione - Registrazione non è ancora disponibile
Invia un messaggio all'organizzatore dell'asta

Hai domande su questo lotto o sulle offerte?

Visualizzazioni: 190 | Preferiti: 4
Asta

AUKCJA ZIMOWA '23
Sabato, 04 Febbraio, 10:00 CET/Warsaw
Il percorso sell'asta

Tutte le posizioni saranno messe all'asta

Commissione d'asta
Incrementi d'offerta
  400 000
  800 000

Regolamento
Dettagli dell'asta

Chi siamo
Contatti
GNDM sp. z o.o.
Orario di apertura
Lunedì
Martedì
Mercoledì
Giovedì
Venerdì
Sabato
Chiuso
Domenica
Chiuso