Próba niewprowadzonego do obiegu projektu złotej 20-stki z Głową Kobiety.
Projektu A. Madeyskiego (sygnowana na rewersie ANT.MADEYSKI).
Wybita w brązie, w Mennicy Warszawskiej, bez jej znaku i napisu PRÓBA.
Nakład 105 sztuk.
Rzadka moneta.
Piękny stan zachowania.
Brąz, średnica 21 mm, waga 5.90 g.