Rok 4 - 246/7r. n.e.
Awers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku liniowym. W otoku legenda: A K M IOV ΦIΛIΠΠOC ЄVC
Rewers: Aleksandria stojąca w lewo, trzymająca Serapis i berło. Po bokach litery: L - ∆
Obiegowy stan zachowania. Moneta gładzona i poprawiana.
Patyna, nalot.
Brąz, średnica 22.5 mm, waga 12.07 g