Awers: Głowa Meduzy na wprost, poniżej L PLAVTIVS; w otoku perełkowym.
Rewers: Wiktoria na wprost, trzymająca gałązkę palmową i prowadząca cztery konie, poniżej napis PLANCVS; w otoku perełkowym.
Srebro, średnica 18,2-19,5 mm, waga 3,98 g.
Proweniencja: Numismata Berlin 2011
Nietypowa, wyjątkowo rozbudowana kompozycja rewersu tego typu denara sugeruje, że mamy tu do czynienia z inspiracją prawdziwym dziełem sztuki, zapewne obrazem Nikomachosa z Teb z IV w. p.n.e., które brat urzędnika monetarnego, L. Munatius Plancus, późniejszy prefekt Rzymu w 45 r. p.n.e., umieścił w 43 r. na Kapitolu, by uczcić swój triumf z okazji zwycięstw w Galli.