Pierwszy typ półgroszy określanych dawniej jako Wschowa, z literą F przed podwójnym krzyżem (F‡).
Datowany na lata 1412-1414.
Rzadka odmiana z koroną prostą, z wcięciami w postawie.
Ciemna, równa patyna. Niedobity, słaba czytelność napisów otokowych.
Srebro, średnica 20.5-21.5 mm, waga 1.24 g.