検索オプション 検索オプション

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
ライブ入札中の通知
notifications_off アラート: いいえ
textsms SMS: 入手不可
add あなたのメモ
ロット詳細
ロットの状態: VF+/XF
参考資料: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

オークション
AUKCJA ZIMOWA '23
日付
04 二月, 10:00 CET/Warsaw
開始価格
3 286 EUR
ロットの状態
VF+/XF
ライブオークション開始
lock オークションは作成中です - 登録はまだ不可能です
オークション主催者にメッセージを送信

この入札物や入札事態についての質問がありますか

ビュー: 182 | お気に入り: 3
オークション

AUKCJA ZIMOWA '23
日付
土曜日, 04 二月, 10:00 CET/Warsaw
オークションの流れ

すべてのロットは入札の対象となります

オークションの手数料
あらたな入札
  400 000
  800 000

オークション規約
オークションについて

出品者について
連絡先
GNDM sp. z o.o.
営業時間
月曜日
火曜日
水曜日
木曜日
金曜日
土曜日
休業
日曜日
休業