Lekkie zacięcie na rancie od strony napisowej, na godz.3, poza tym ładny.
Punca SR na rancie.
Awers: Insygnia koronacyjne, legenda WOLNOŚĆ,CAŁOŚĆ,NIEPODLEGŁOŚĆ/5-XI 1916/OGŁOSZENIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
Rewers: Herb powstania listopadowego
Srebro, średnica 26 mm, waga 8,11 g.