Dużej rzadkości medal z okresu zaborów.
Wybity na pamiątkę Wystawy Rolniczo-Przemysłowej w Warszawie z 1885 roku.
Oszacowany na bardzo wysoki stopień rzadkości, jak na katalog Diakova (R4).
Awers: głowa cara Aleksandra III, zwrócona w lewo, w wieńcu laurowym. W otoku tytulatura, pod wiązaniem wieńca cechy.
Rewers: siedząca na wprost kobieta ze snopkiem zboża, trzymająca koło, na tle sprzętów rolniczo-przemysłowych. W otoku rosyjsko-polski napis: WYSTAWA ROLNICZO-PRZEMYSŁOWA W WARSZAWIE 1885.
Piękny stan zachowania.
Miejscowe zadrapania na rewersie nad głową kobiety. Lekko przetarty i nabłyszczony, ale nie rzutuje to na ogólny odbiór medalu, który jest piękny, i świeży. Głębokie, mocne bicie i wysoko wyniesiony rant. Wyniesienie rantu u krawędzi bardzo cienkie i delikatne. Zachowane bez uszkodzeń co dodatkowo potwierdza znakomitą, gabinetową kondycję tego egzemplarza. Wyobrażenia medalu dodatkowo podkreśla lekka patyna.
Znakomita prezencja - zdecydowanie polecamy.
Egzemplarz z 48 aukcji WCN (2011 r., sprzedany za 16.500 złotych).
Srebro, średnica 50 mm, waga 56.6 g