Efektowna pozycja.
Późniejsza odbitka w brązie wykonana z oryginalnych stempli, pięknego medalu Sebastiana Dadlera. Wybitego na pamiątkę uwolnienia Smoleńska spod oblężenia Moskali.
Bardzo duży, bogaty w detale medal wybitnego gdańskiego medaliera.
Medal ten uznawany jest za jeden z najefektowniejszych i najcenniejszych medali polskich. Ceny dobrze zachowanych egzemplarzy z pierwotnego bicia przekraczają 100.000 zł.
Sygnowany SD u dołu rewersu.
Awers: Władysław IV na koniu, przyjmujący kapitulację wrogiej armii, na tle panoramy Smoleńska i obozu wojskowego. W otoku napis.
Rewers: król spinający konia, na czele armii, przyjmujący poselstwo tureckie i szwedzkie, z aniołem nakładającym mu wieniec laurowy na głowę.
Dobra jakość wybicia i stan zachowania bez uszkodzeń. Późniejsze wybicie wykonane stemplami z widoczną już lekką korozją. Powierzchnia niniejszego egzemplarza pokryta w dużej części substancją o złotawej barwie (powłoka ta daje się zmywać rozpuszczalnikiem acetonowym, co zostało sprawdzone przez nabywców na innych egzemplarz pochodzących z tego samego zbioru i o takiej samej powłoce).
Brąz, średnica 80 mm, waga 136.3 g.