Sawicki str.376-377. Wersja oficerska, tombak srebrzony i złocony. Dwuczęściowa. Emaliowana, wykruszenia emalii w zakamarkach trzech końcówek ramion krzyża. Dwie prawe, górne koncówki ramion krzyża lekko zagięte, poza tym stan zachowania bez uwag. Numerowana (40). Wykonanie Gontarczyka, właściwa nakrętka firmowa (26.7mm) wykonawcy w komplecie. Rzadka i piękna odznaka.