Wykonana w srebrze, cecha drugiej próby nabita na odwrocie.
Obok cechy metalu imiennik wykonawcy MM.
W komplecie nakrętka firmowa Stanisława Szyk i Bronisława Szuleckiego, z Warszawy, Krakowskie Przedmieście 21.
Średnica nakrętki 19,7 mm. Przemieszczanie się po słupku bez uwag.
Niewielki odprysk czerwonej emalii nad głową orła i kilka miejscowych, drobnych odprysków emalii niebieskiej.
Ogólny stan zachowania odznaki dobry.
Na stronie odwrotnej zachowane w dużej części złocenie chroniące przed czernieniem od srebra.
Rzadki walor.