Efektowne popiersie Jana III Sobieskiego, w bardzo dobrym stanie zachowania, bez uszkodzeń, w starej patynie.
Piękne wykonanie nieznanego artysty (niesygnowane), z zachowaniem dbałości o detale.
Wykonanie zapewne z pierwszej połowy XX wieku, w tym stylu znane jest również m.in. popiersie Jana II Kazimierza.
Trzyczęściowe (głowa, korpus, podstawa), mocowane śrubą od dołu.
Wysokość 26 cm, szerokość 18 cm, waga 3.47 kg.
Bardzo rzadkie.