W roku 1845, w Warszawie, wydano "Monety dawnej Polski" Ignacego Zagórskiego. Jako uzupełnienie tej pozycji Karol Beyer ułożył i wydał w roku 1858 "Ryciny pieniędzy polskich nie objęte dziełem Ign. Zagórskiego...". Ryciny zamieszone na 28 tablice.
Komplet tych tablic przedmiotem niniejszej aukcji.
Oprawa współczesna, półskórek z papierem marmurkowym. Na pierwszej stronie okładki przyklejone szyldziki skórzane, ale bez wprasowania. Na grzbiecie szyldziki papierowe, wyglądające na tymczasowe. Wewnątrz niewykorzystany fragment płótna z tłoczeniami tytułowymi, przygotowany zapewne na pierwszą stronę okładki. Ogółem oprawa wyglądająca na nieukończoną. Stan jej bardzo dobry, ale jednak z niewielkimi otarciami użytkowymi. Format zewnętrzny 220 x 140 mm.
Wnętrze po konserwacji. Pierwsza tablica podklejona i oczyszczona, pozostałe cechuje jedynie wybielenie, bez śladów naprawianych uszkodzeń. Wizualnie stan pozycji dobry.
Rzadkie tablice, zawierające wizerunki praktycznie samych najrzadszych numizmatów polskich.