Wartościowy merytorycznie tom, w którym na wysokiej jakości reprodukcjach można zobaczyć banknoty niespotykane na rynku, np. wysokie nominały rubli srebrem, złotówki Królestwa, ich wzory itp.
Egzemplarz z rynku wtórnego, wnętrze bez żadnych uwag, zewnętrznie jedynie miejscowe, drobne, przetarcia na obwolucie.
Wydanie Warszawa 2000.
280 stron, oprawa twarda z obwolutą, wymiary: 25 x 32 cm.