Kompletny egzemplarz - z wszystkimi tablicami, w twardej płóciennej oprawie z epoki.
Kompletność w przypadku tej pozycji jest bardzo istotna, gdyż tablice wydawane były osobno i wiele z zachowanych do naszych czasów egzemplarzy jest zupełnie bez tablic, bądź ma w nich braki.
Oprawa w stanie dobrym, z naturalnymi śladami używania.
Wnętrze w stanie dobrym. Bez uszkodzeń mechanicznych, jedynie z wyczuwalnym, lekko kwaśnym zapachem i miejscami niedużymi, rdzawymi wykwitami.
Proweniencja: nieaktualne pieczęcie Szkoły Handlowej Kupiectwa Łódzkiego oraz wpis własnościowy J. Strzałkowskiego z informacją o otrzymaniu z Biblioteki Archiwum m. Łodzi.
Dzieło, które wydano ponad 170 lat temu (1847), nadal jest ważną pozycją referencyjną. Pierwsza monografia polskich monet średniowiecznych.
Format: 15 x 22.5 cm.