検索オプション 検索オプション
3076

Tadeusz CZACKI, O litewskich i polskich prawach - Tom I i II, 1800-1801 - komplet we wspólnej oprawie

add あなたのメモ
ロット詳細
参考資料: BNP 1862

Komplet obydwu tomów, we wspólnej oprawie, pierwszego wydania dzieła Tadeusza Czackiego "O litewskich i polskich prawach", którego jedną z części stanowi pionierska praca autora "O monecie polskiej i litewskiej".

Pracę tę śmiało można nazwać "kamieniem milowym" polskiej numizmatyki. W praktyce była pierwszą, która usystematyzowała i pokazała szerokiemu odbiorcy jak wyglądały i zmieniały się polskie monety na przestrzeni wieków. Zainspirowała zapewne wielu do zbierania starych pieniędzy i tworzenia własnych zbiorów, a także prowadzenia badań i wydawania kolejnych publikacji. Tym samym stare monety zaczęły coraz częściej trafiać do kolekcji, zamiast do jubilerskiego tygla.

"O monecie polskiej i litewskiej" opublikowane jest w tym dziele na stronach 111-178 tomu I, za którymi, na stronach dodatkowych (z numeracją I-XXVII) znajdziemy Wykłady z opisami monet, a dalej ich wizerunki umieszczone na Tablicach litograficznych I-XIII.

Oryginalne wydanie z lat 1800-1801, kompletne.

Proweniencja: Ex Libris K. Reychman; Maxymilian Goldstein. Pieczęć Szkoły Klewańskiej i jeszcze jedna, ale nieczytelna pieczęć prostokątna z wypisanym numerem.

Oprawa w pełną skórę, z epoki, po dobrze zrobionej renowacji, nie wymagająca dalszych napraw. Oprawa w charakterystycznym, wczesnym stylu, mocno spasowana rozmiarem do rozmiaru bloku, bez później powszechnie praktykowanego naddatku. Na grzbiecie zwięzy i tłoczone na ślepo ozdobniki (motyw roślinny).

Stan zachowania wnętrza bardzo dobry.

Format zewnętrzny 215 x 184 mm, grubość do 65 mm.

オークション
オークション 18 - 22年秋
日付
06 十月 2022 CEST/Warsaw
開始価格
168 EUR
販売価格
1 192 EUR
高値更新
708%
ビュー: 150 | お気に入り: 4
オークション

オークション 18 - 22年秋
日付
06 十月 2022 CEST/Warsaw
オークションの流れ

すべてのロットは入札の対象となります

オークションの手数料
あらたな入札
  400

オークション規約
オークションについて
出品者について
連絡先
営業時間
月曜日
火曜日
水曜日
木曜日
金曜日
土曜日
休業
日曜日
休業