Znakomity egzemplarz jednego z pierwszych polskich katalogów numizmatycznych, wydanego w 1845 roku, w oryginalne, wczesnej oprawie introligatorskiej, najprawdopodobniej z okresu wydania katalogu.
Wnętrze zachowane w ponad przeciętnie dobrym stanie, gdyż w przypadku tego wydania szczególnie tablice często są z wyraźnymi wykwitami żelazowymi, a tutaj całość ładna i czysta. Boki bloku barwione na czerwono. Oprawa półskórkowa z szyldzikiem, o naturalnym, dobrym wyglądzie odpowiednim do okresu użytkowania i niewymagających poprawek introligatorskich.
Proweniencja: Stefach Stuchecki, dawna pieczęć z herbem i podpis.
Format zewnętrzny 22 x 26 cm.