고급검색 고급검색
3141

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
add 나의 메모
경매품 설명
보존상태: VF+/XF
문학: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

경매
경매 19 - 겨울 '23
날짜
02 이월 2023 CET/Warsaw
시작각겨
3 226 EUR
보존상태
VF+/XF
판매가격
5 583 EUR
오버비드
173%
조회수: 391 | 관심있는 경매품: 7
경매

경매 19 - 겨울 '23
날짜
02 이월 2023 CET/Warsaw
경매 진행과정

모든 경매품에 입찰할 수 있습니다

경매 수수료
더 높은 입찰가

규정
경매정보
판매자 정보
연락처
운영시간
월요일
화요일
수요일
목요일
금요일
토요일
운영 종료시간
일요일
운영 종료시간