Piękny medalion poświęcony współredaktorowi Encyklopedii powszechnej, redaktorowi m.in. Biblioteki Warszawskiej. Wykonywany od roku 1853.
Znakomity, cienki odlew z bardzo wysokiem reliefem.
Bardzo rzadki.
Wersja z powiększonym tłem otoku (126 mm zamiast 106 mm).
Na awersie sygnatury "W. Święcki Mod. 1853" i "Nakład Fab. Mintera".
Brąz, średnica 126 mm, waga 272 g