Pierwsze wydanie pracy F. A. Vossberga pt. „Die Münzen der Stadt Thorn” opublikowane na łamach Koehne's Zeitschrift für Münz-, Siegel- und Wappenkunde (Berlin, Poznań, Bydgoszcz), w roczniku 1845
Publikacja na stronach 129-190, tutaj jako wycinek w osobnej oprawie wraz z trzema przynależnymi jej tablicami, w tym dwie drukowane i jedna tłoczona w formie odcisku „suchej pieczęci” na białej, gładzonej karcie.
Stan całości bardzo dobry.
Piękna i wysokiej jakości oprawa w papier marmurkowy, z bardzo ładnym, złoconym szyldzikiem na grzbiecie.
Proweniencja W. Chomiński (sucha pieczęć na pierwszej karcie publikacji).
Format zewnętrzny 218 x 141 mm.