Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Pranešimai tiesioginio aukciono metu
notifications_off Įspėjimas: Ne
textsms SMS: Nėra
add Jūsų užrašas
Pozicijos aprašymas
Išsaugojimo būsena: VF+/XF
Literatūra: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Aukcionas
AUKCJA ZIMOWA '23
04 Vasaris, 10:00 CET/Warsaw
Pradinė kaina
3 286 EUR
Išsaugojimo būsena
VF+/XF
Aukcionų gyvai pradžia
lock Aukcionas kuriamas - Registracija dar nėra prieinama
Siųskite žinutę aukciono organizatoriui

Turite klausimų dėl šios pozicijos ar dalyvavimo pasiūlymų teikime?

Rodyta: 164 | Mėgstami: 3
Aukcionas

AUKCJA ZIMOWA '23
Šeštadienis, 04 Vasaris, 10:00 CET/Warsaw
Aukciono eiga

Bus siūlomos visos pozicijos

Aukciono mokestis
Viršijimai
  400 000
  800 000

Reglamentas
Apie aukcioną

Apie pardavėją
Kontaktas
GNDM sp. z o.o.
Darbo valandos
Pirmadienis
Antradienis
Trečiadienis
Ketvirtadienis
Penktadienis
Šeštadienis
Uždaryta
Sekmadienis
Uždaryta