Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana
3063

Tyszkiewicz, Podręcznik numizmatyczny... odręcznie przepisany przez W. Chomińskiego

add Jūsu piezīme
Priekšmeta apraksts

Prywatny, odręcznie odpisany przez Wiktora Chomińskiego do formatu kieszonkowego "Podręcznik numizmatyczny..." Tyszkiewicza.

Poza pomniejszonym Tyszkiewiczem, mamy w tym notesiku również rozwinięcie go na okres monet XIX wieku oraz Kurlandii. W kartach na końcu zapisane tez recepty odnośnie czyszczenia monet, jak i pozostawione kilka kart luźnych, na dalsze notatki.

O tym, jakie znacznie dla właściciela (W. Chomińskiego) miał ten notes świadczyć może to, że mimo miękkiej (praktycznej) okładki, ma on wyzłocone boki (nie malowane, ale wyzłocone prawdziwym złotem).

Treść Tyszkiewicza rozwinięta o oznaczenia rzadkości, cytując z notatki we wstępie „Stopnie rzadkości R1-9 według Dra Kirmisa”, a pozycje podkreślone czerwoną kredką, to tak jak również czytamy we wstępie „oznacza że podobny jest u mnie”.

Dodatkowo drobnym, czerwonym pismem naniesione przy niektórych pozycjach ceny, wraz z korelacją do stanu zachowania (wyjaśnione we wpisie, że są to ceny na podstawie oszacowania z lat 1909-1911).

Format: 83 x 130 mm.

Na okładce odciśnięta sucha pieczęć własnościowa W. Chomińskiego.

Niesamowita pozycja.

Izsole
Izsole 18 - Rudens '22
Datums
06 Oktobris 2022 CEST/Warsaw
Sākuma cena
105 EUR
Pārdošanas cena
186 EUR
Pārsole
177%
Skatījumi: 116 | Iecienītākie: 1
Izsole

Izsole 18 - Rudens '22
Datums
06 Oktobris 2022 CEST/Warsaw
Izsoles gaita

Visas lotes tiks izsolītas

Izsoles maksa
Cenu palielinājumi
  400

Noteikumi un nosacījumi
Par izsoli
Par pārdevēju
Kontakts
Darba laiks
Pirmdiena
Otrdiena
Trešdiena
Ceturtdiena
Piektdiena
Sestdiena
Slēgts
Svētdiena
Slēgts