Izvērstā meklēšana Izvērstā meklēšana

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Paziņojumi tiešraides izsoles laikā
notifications_off Brīdinājums:
textsms SMS: Nav
add Jūsu piezīme
Priekšmeta apraksts
Pakāpe: VF+/XF
Litaratūra: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Izsole
AUKCJA ZIMOWA '23
Datums
04 Februāris, 10:00 CET/Warsaw
Sākuma cena
3 286 EUR
Pakāpe
VF+/XF
Izsoles tiešraides sākums
lock Izsole tiek būvēta - Reģistrācija vēl nav pieejama
Nosūtiet ziņu izsoles rīkotājam

Vai jums ir jautājumi par šo loti vai cenu noteikšanu?

Skatījumi: 164 | Iecienītākie: 3
Izsole

AUKCJA ZIMOWA '23
Datums
Sestdiena, 04 Februāris, 10:00 CET/Warsaw
Izsoles gaita

Visas lotes tiks izsolītas

Izsoles maksa
Cenu palielinājumi
  400 000
  800 000

Noteikumi un nosacījumi
Par izsoli

Par pārdevēju
Kontakts
GNDM sp. z o.o.
Darba laiks
Pirmdiena
Otrdiena
Trešdiena
Ceturtdiena
Piektdiena
Sestdiena
Slēgts
Svētdiena
Slēgts