Efektowny medal wybity dla upamiętnienia Floriana Straszewskiego, za zasługi dla miasta Kraków.
Medal autorstwa Józefa Daniela Boehm’a. (sygnowany I.D.BOEHM).
Lekko wybłyszczony na awersie, poza tym stan zachowania bez uwag.
Brąz, średnica 56 mm, waga 80,3 g.