Geavanceerd zoeken Geavanceerd zoeken

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Meldingen tijdens live bieden
notifications_off Waarschuwing: Nee
textsms SMS: Geen
add Uw notitie
Kavelbeschrijving
Conditie: VF+/XF
Referenties: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Veiling
AUKCJA ZIMOWA '23
Datum
04 Februari, 10:00 CET/Warsaw
Openingsprijs
3 286 EUR
Conditie
VF+/XF
Start van live veiling
lock De veiling is in aanbouw - Aanmelden is nog niet mogelijk
Stuur een bericht naar de veilingorganisator

Heeft u vragen over dit kavel of deelname aan de veiling?

Weergaven: 178 | Favorieten: 3
Veiling

AUKCJA ZIMOWA '23
Datum
Zaterdag, 04 Februari, 10:00 CET/Warsaw
Het verloop van de veiling

Alle kavels worden geveild

Veilingkosten
Biedverhoging
  400 000
  800 000

Reglement
Over de veiling

Over de verkoper
Contact
GNDM sp. z o.o.
Openingstijden
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
Zaterdag
Gesloten
Zondag
Gesloten