Medal wybity na pamiątkę obchodów 400-lecia śmierci Jana Długosza.
Skaleczenie na rancie, powierzchnia z nalotem matującym lustro.
Autorstwa W. Głowackiego (sygnowany).
Wersja bez dat po bokach portretu.
Awers: popiersie w czepcu, w prawo. W otoku wieniec i napis:
JAN DŁUGOSZ.
Rewers: otwarta księga z napisem KRONIKA, w otoku:
PAMIĄTKA OBCHODU 400 LET: ROCZNICY ŚMIERCI W KRAKOWIE * D. 19/5 / herb Krakowa / 1880 *.
Brąz, średnica 34 mm, waga 16.93 g.